Sushi Art bloguje
AVOKÁDO
Avokádo je výborným obohacením našeho jídelníčku, protože neexistuje jiné ovoce, které by obsahovalo srovnatelné množství zdravého tuku a vitamínů. Kvůli chuti a způsobu přípravy se avokádo mnohdy chybně řadí mezi zeleninu. Vitaminy řady B, které avokádo obsahuje, podporují látkovou výměnu a snižují riziko srdečního infarktu nebo mrtvice. Avokádo obsahuje hořčiny, které pomáhají proti stresu a nervozitě i proti nespavosti. Jediným avokádem denně můžeme pokrýt až 80 % potřeby kyseliny listové, která je důležitá pro těhotné a kojící ženy.
Pravlastí avokáda je Jižní Amerika, předpokládá se, že se zde zelené ovoce hruškovitého tvaru pěstuje již 9 000 let. Avokádo obsahuje vitamin E, vitaminy řady B, zejména vitamin B6, kyselinu pantotenovou, kyselinu listovou, niacin a biotin, které mají velký význam pro mnoho procesů látkové výměny, srdce, játra a mozek. Avokádo je tak ceněné a zdravé hlavně díky tukům. 85 % těchto tuků se skládá z nenasycených mastných kyselin, které jsou tělu velice prospěšné. Proto bychom měli avokádo zařadit do svého jídelníčku, například v našem hosomaki.
Ryby a zdraví
Jak většina z nás ví, ryby jsou považovány za elixír života. Je v nich obsažena celá řada důležitých živin, velmi hodnotné bílkoviny a aminokyseliny, které jsou pro nás nesmírně hodnotné. Ryby jsou bohaté na vitamíny, zejména na vitamíny A, skupiny B, D a minerální látky jako jsou vápník, fosfor, železo, hořčík a jód.
To vše v přirozeně přírodní kvalitě. Nenasycené mastné kyseliny obsažené v rybách snižují cholesterol a pomáhají tak předcházet srdečním infarktům a dalším civilizačním chorobám… Proto můžeme konzumaci sushi jenom doporučit.
Rýže Yume Nishiki
Yume Nishiki je mladá rýže nejvyšší kvality, jedinečné chuti a charakteristických vlastností pro výrobu sushi. Nový typ „Koshihikari“ rýže, která je pěstovaná v Itálii pod vedením japonských odborníků s využitím tradičních metod pěstování rýže. Z Japonska se rýže nesmí vyvážet, protože je tam národním pokladem. Pěstování v Itálii je tak jediný způsob, jak získat tuto kvalitní rýži i v Evropě.
Japonský profesor, který zrno této rýže do Itálie přivezl, tak každoročně dohlíží na sklizeň rýže Yume Nishiki. Pěstují se vysoká stébla jako u obilí v průzračně čisté vodě. Rýže se seje v dubnu a květnu a sklízí v září až říjnu. V SushiArt používáme při výrobě sushi právě tuto rýži a proto je jeho chuť tak výjimečná.
Himalájská sůl
Himalájská kamenná sůl v ryze panenské podobě je vynikající pro svůj vyvážený obsah až 84 využitelných minerálních látek a stopových prvků. Je těžena v jednom z nejstarších přírodních zdrojů na zemi jižně od Himaláje. Skvěle zpracovaná a bez nečistot nebo přísad, pomáhá dodat tělu vodu a vytváří zásadité prostředí v těle tím, že nám poskytuje důležité minerály.
Napomáhá navracet a udržovat fyzickou energii a rovnováhu mezi kyselým a zásaditým prostředím. Je tradičně ručně těžena, omývána a sušena na slunci. Neobsahuje oproti jiným solím chemickou úpravu proti hrudkovatění a není uměle jodizovaná. Proto v SushiArt nepoužíváme jinou sůl než na naše tělo blahodárně působící Himalájskou sůl.
KIMČCHI
Zelný salát kimčchi je tradiční korejská příloha, kterou tvoří fermentované čínské zelí se zeleninou a mořskou řasou. Receptů je velké množství. Fermentace trvá několik týdnů až měsíců. Tento salát má blahodárné účinky na lidské zdraví. Časopis Health zařadil kimčchi mezi pět nejzdravějších potravin na světě, které působí jako prevence proti civilizačním chorobám.
Je vynikající zdroj vitamínů, minerálů, enzymů a prospěšných bakterií, které se v jídle tvoří v průběhu fermentace. Vysoký obsah vlákniny, při téměř nulovém počtu kalorií, má příznivý vliv na naše zažívání. Po dlouhém hledání a zkoušení různých receptů jsem pro Vás připravil ten nejlepší. Objednejte a ochutnejte…